top of page
SEVDA_DOĞAN.png

Sevda DOĞAN

KİMYA MÜHENDİSİ

Proje Yürütücüsü

Ar-Ge

Sevda DOĞAN; BeeNova Gıda, Sağlık,  Kozmetik Ürünleri Anonim Şirketi kurucu ortağıdır ve Proje Yürütücüsü ve Ar-Ge Sorumlusudur. İlaç sektöründe Uluslararası firmalarda çekirdekten başlayarak edindiği bilgi ve tecrübelerini iş arkadaşlarıyla  birleştirerek  2019 yılı sonunda kurmuştur.

Bundan önce  toplamda 25 yıl Roche, Sandoz, Novartis ve yeni Sandoz gibi çok Uluslu  firmalarda ; Üretim, Kalite Kontrol, Kalite Güvence, Üretim Planlama, Mühendislik ve Bakım, Tedarik Zinciri, Ürün transferi ve Ruhsat konularında  sorumluluk taşıyarak üst düzey görevlerde bulunmuş ve Teknik Operasyonlar Direktörü olarak Global Organizasyona bağlı olarak sorumluluğu altındaki fabrikaları  yönetmiştir. Edindiği Proje Yönetimi tecrübesi ile sıfırdan üretim tesisi kurma ve mevcut tesis iyileştirme konularında uzmanlaşmıştır. Bilgi birikimi sadece kurumsal hayatla sınırlı olmayıp; kariyerinin  başlarında aile şirketinde ithalat –ihracat, ürün pazarlama konularında da  yaklaşık 5 yıllık bir yönetim tecrübesi edinmiştir. En son kurumsal  görevi Abdi İbrahim’de Genel Müdür Yardımcısı rolü olmuştur.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesinde Orta ve Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Lisans/Mühendislik  bölümlerinden 1980 yılında mezun olmuştur. Sevda Doğan, 2 çocuk annesi olup İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İLETİŞİM

Bildiriminiz için teşekkürler, tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

ADRES

Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi

Silahtarağa Mah. , Üniversite 1.sokak No: Z04, 59860 Çorlu/Tekirdağ

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page